Brutal Rouge

Směs Syrahu ze starých keřů a malého poměru Muscat Petite Grain, který byl 3 dny macerován na slupkách. Fermentace celých hroznů obou odrůd proběhla společně a následně víno zrálo ve sklolaminátu. Podloží vinic tvoří jíl a flyš s podílem vápence. Svěží energické víno, kde se snoubí šťavnatost červeného ovoce a lehká kořeněnost.

Značka: Matassa
870 Kč
Kategorie: Vína
Typ: Červené
Původ: Francie
Podoblast: Rousillon
Ročník: -
Alkohol: 10,5%
Objem: 0,75 l

Popis produktu není dostupný

Domaine Matassa se nachází v nejjižnější oblasti Francie na hranici se Španělskem zvané Rousillon. Tom Lubbe zde v roce 2001 založil vinařství o 15ti hektarech
vinic a věnuje se odrůdám typickým pro tuto oblast: Macabeu, Grenache Gris, Carignan a Grenache, Petit Grain. Vinice jsou položené ve výšce 450 metrů nad mořem a mají velmi nízkou výnosnost, ta činí okolo 3 500 kg hroznů na hektar. Vše se zpracovává ručně. Kromě malého množství siřičitanů přidaných před lahvováním se do vín nepřidávají žádná další aditiva. Od roku 2003 se hospodaří v biodynamickém režimu, ke zchlazení vinice se využívá kompost. Tom Lubbe nedávno přestěhoval vinařství do vesnice Montner asi 10 kilometrů do Calce.

Zpět do obchodu