Borovička

Název Borovička je odvozen ze slovenštiny, kde borievka či jalovčinka je v překladu plod jalovce. Jelikož je jalovčinka jediná aromatická ingredience tohoto destilátu,
je výběr těch nejlepších kusů pro tento destilát zcela zásadní. Macerace v jemném lihu probíhala 24 hodin, poté následovala destilace a zrání v 3 typech sudu – sud po bílém víně, vermutu a rumu. V chuti je tak výsledný projev zaoblenější než jak je tomu u běžné borovičky.

Značka: Landcraft
1 110 Kč
Kategorie: Landcraft
Alkohol: 47%

Popis produktu není dostupný

Řemeslný lihovar založený na znalosti přírodního bohatství dané oblasti. Destiláty, likéry a vermuty se zde vyrábějí od píky. Znalost bylin, ovoce a koření je pro kluky a holky zásadní a díky tomu jsou jejich výrobky tak unikátní. Landcraftu je velmi blízké zemědělství, včelaření a zahradničení. Pálenky vznikají ze starých odrůd jablonní, ořešáků a višní. Jako bázi pro vermuty si vybírají naturální vína od spřátelených vinařů nebo ty vlastní produkce či cider z Utopie, pro destiláty se využívají suroviny z vlastní zahrady nebo z toho, co příroda kolem dává – pelyněk, yzop, meduňka a desítky dalších. Dále se také drží principů cirkulární ekonomiky. Často se tak pro jejich destiláty používají stáčky právě z ciderií, kaly z výroby kyselých piv nebo citrusové slupky.

Zpět do obchodu