Cuvée Marguerite 2022

Směs aromatických odrůd ze starých keřů - Muscat de Alexandrie, Macabeu a Muscat pěstovaných na břidlicových, opukových a flyšových půdách. Macerace na slupkách a fermentace proběhla v dřevěných kádích a následné zrání na jemných kalech v dřevěných sudech o objemu 500 litrů. Díky redukovanému výnosu je chuť velmi koncentrovaná, kořeněná a dlouhá.

Značka: Matassa
920 Kč
Kategorie: Vína
Typ: Oranžové/Růžové
Původ: Francie
Podoblast: Rousillon
Ročník: 2022
Alkohol: 11%
Objem: 0,75 l

Popis produktu není dostupný

Domaine Matassa se nachází v nejjižnější oblasti Francie na hranici se Španělskem zvané Rousillon. Tom Lubbe zde v roce 2001 založil vinařství o 15ti hektarech
vinic a věnuje se odrůdám typickým pro tuto oblast: Macabeu, Grenache Gris, Carignan a Grenache, Petit Grain. Vinice jsou položené ve výšce 450 metrů nad mořem a mají velmi nízkou výnosnost, ta činí okolo 3 500 kg hroznů na hektar. Vše se zpracovává ručně. Kromě malého množství siřičitanů přidaných před lahvováním se do vín nepřidávají žádná další aditiva. Od roku 2003 se hospodaří v biodynamickém režimu, ke zchlazení vinice se využívá kompost. Tom Lubbe nedávno přestěhoval vinařství do vesnice Montner asi 10 kilometrů do Calce.

Zpět do obchodu