Superpommeau

Pro tento likér byla použita jablka z pozdně dozrávajících odrůd, která byla nejdříve zpracována na lisu a poté prošla pomalým varem (zhruba 3 dny) na otevřeném ohni
v kotli. Šťáva se tak zredukovala zhruba na polovinu svého objemu, díky čemuž získala koncentrovanou chuť a vůni po karamelu, skořici, vanilce a jemném kouři. Dolihováno jablečnou pálenkou ze stejného sadu vypálenou předchozí rok a společné zrání v dubovém sudu po dobu jednoho roku.

Značka: Landcraft
800 Kč
Kategorie: Landcraft
Alkohol: 14,8%

Popis produktu není dostupný

Řemeslný lihovar založený na znalosti přírodního bohatství dané oblasti. Destiláty, likéry a vermuty se zde vyrábějí od píky. Znalost bylin, ovoce a koření je pro kluky a holky zásadní a díky tomu jsou jejich výrobky tak unikátní. Landcraftu je velmi blízké zemědělství, včelaření a zahradničení. Pálenky vznikají ze starých odrůd jablonní, ořešáků a višní. Jako bázi pro vermuty si vybírají naturální vína od spřátelených vinařů nebo ty vlastní produkce či cider z Utopie, pro destiláty se využívají suroviny z vlastní zahrady nebo z toho, co příroda kolem dává – pelyněk, yzop, meduňka a desítky dalších. Dále se také drží principů cirkulární ekonomiky. Často se tak pro jejich destiláty používají stáčky právě z ciderií, kaly z výroby kyselých piv nebo citrusové slupky.

Zpět do obchodu