Sardinky La Perle ročníku 2019 ilustrované Delphine Cossais

Sardinky ročníku 2019 z limitované edice zdobené obrázkem od místní malířky Delphine Cossais, ilustrující dobrodružství slečny Perle, jedné z múz společnosti La Perle Des Dieux.

165 Kč
Kategorie: Sardinky

Popis produktu není dostupný

Značka La Perle des Dieux vznikla v roce 1887. Sardinky jsou připravovány v poslední konzervárně sardinek Vendée v městě Saint-Gilles-Croix-de-Vie se značkou Entreprise du Patrimoine Vivant ve Francii. Vylovené jsou na pobřeží stejného města a jeho regionu (Biskajský záliv – západní pobřeží).

Výlov probíhá bez mechanizace na sklonku léta a následně jsou čerstvé ryby dle tradičního stylu ručně tříděny, krájeny a upravovány do 48 hod po výlovu

Všechny sardinky jsou naložené v extra panenském olivovém oleji a jejich velikost se liší dle ročníku. Chuť se může rok od roku lišit. Počasí, teplota vody, mořské proudy a chuť olivového oleje jsou faktory, které ovlivní chuťové známky ročníku.

Některé ročníky lze archivovat i 10 a více let – chuť se postupně zjemňuje a stává komplexnější. Při delší archivaci je doporučeno konzervu sardinek 2x za rok pootočit, aby byla zajištěna ideální a rovnoměrná u olejová lázeň.

Krabičky ročníkových sardinek v limitované edici zdobí obrázky od místních malířek Delphine Cossais a Coralie Joulin, které kreslí dobrodružství slečny Perle a slečny Lulu, múz společnosti La Perle des Dieux.

Zpět do obchodu