Krambambule

Tento likér věnovaný vzpomínce na Magdalénu Dobromilu Rettigovovou – nejvýznamější autorka kuchařských knih 19. století a byl vytvořen ve spolupráci Romana
Vaňka a Martina Žufánka v rámci ´Projektu Legendy´. První zmínky o likéru Krambambule se objevují již v roce 1598, ale až teprve v druhé polovině 19. století našla oblibu v mnoha zemích Evropy. Tento unikátní likér na bázi višňového moštu v sobě mísí exotické koření a dvacet druhů bylin. Výsledek byl zjemněn zráním v dubových sudech po dobu jednoho roku.

Značka: Landcraft
1 500 Kč
Kategorie: Landcraft
Alkohol: 23,4%

Popis produktu není dostupný

Řemeslný lihovar založený na znalosti přírodního bohatství dané oblasti. Destiláty, likéry a vermuty se zde vyrábějí od píky. Znalost bylin, ovoce a koření je pro kluky a holky zásadní a díky tomu jsou jejich výrobky tak unikátní. Landcraftu je velmi blízké zemědělství, včelaření a zahradničení. Pálenky vznikají ze starých odrůd jablonní, ořešáků a višní. Jako bázi pro vermuty si vybírají naturální vína od spřátelených vinařů nebo ty vlastní produkce či cider z Utopie, pro destiláty se využívají suroviny z vlastní zahrady nebo z toho, co příroda kolem dává – pelyněk, yzop, meduňka a desítky dalších. Dále se také drží principů cirkulární ekonomiky. Často se tak pro jejich destiláty používají stáčky právě z ciderií, kaly z výroby kyselých piv nebo citrusové slupky.

Zpět do obchodu